Tijesan poraz dječaka: Pula 1981 - Pazin 31:33

Bolan poraz doživjeli su dječaci Pule 1981 sinoć u polufinalnoj utakmici Županijskog prvenstva protiv Pazina. Nakon borbenih 28 minuta gosti su slavili sa samo 2 razlike, konačnim rezultatom 31:33.

Loše su "klinci" trenera Škrleca otvorili susret, dozvolili Pazinjanima da se odmah rezultatski odvoje i zaključe prvu četvrtinu s 6 poena prednosti (4:10), no već do poluvremena se agresivnom obranom vračaju u egal i na veliki odmor se odlazi pri rezultatu 17:17.

Nastavak donosi igru koš na koš, ni jedna se ekipa ne uspijeva konkretnije odvojiti da bi u dramatičnoj završnici gosti izvukli deblji kraj, čemu je kumovala i greška na semaforu od 24 sekunde koji nije označio kraj napada za Pazin te Bjeloplavi nisu dobili priliku za zadnji napad i pokušaj izjednačenja.

Sandro Štifanić predvodio je strijelce Pule 1981 s 13 postignutih koševa, dok su po 4 zabili Sven Perković i David Moguš. Kod pobjedničke ekipe se istaknuo Hrvatin s 15 poena na osobnom kontu. Bijeloplave sutra čeka utakmica za 3. mjesto i borba za brončanu medalju.

PULA 1981 - PAZIN 31:33 (4:10, 13:7, 6:7, 8:9)

Pula 1981: Divković, Laković, Perković 4, Štifanić 13, Damjanac, Galešić 2, Moguš 4, Kabić 2, Lizzul, Kalčić 2, Belinić 2; trener: Škrlec.

Pazin: Guverin, Hilbert, Varvaruk, Andrušić 8, Hrvatin 15, Burić 5, Daus 4, Starić; trener: Lukšić.