Kaštelanci potvrdili ulogu favorita: Pula 1981 - Ribola Kaštela 67:90

Od prvih trenutaka utakmice 17. kola Kvalifikacijske lige za popunu Premijer lige između Pule 1981 i Ribole Kaštela bilo je kristalno jasno da su gosti u Dom sportova Mate Parlov došli s namjerom da zacementiraju drugu poziciju na ljestvici koja vodi u elitni rang natjecanja sljedeće sezone.

Bijeloplavi, koji su nastupili bez ozlijeđenog Nerea Gržinića, bili su vidno umorni i podosta "ispumpani", danak je to dugog putovanja u Virje prije tri dana, ali i neuobičajeno dugačke sezone. Bezidejni u napadu i, još bitnije, premekani u obrani, savršen scenarij za raspoloženog bivšeg igrača Pule Josipa Glavinića koji je ili lagano poentirao ili razigravao suigrače. Puležani su se tijekom prvog poluvremena uspjeli držati na 10-tak razlike, no tricama Rose i Mandića gosti na veliki odmor odlaze s vodstvom od 16 razlike (30:46).

U nastavku Kaštelanci dodatno pojačavaju ritam i definitivno ubijaju svaku nadu domaćina za vračanje u utakmicu. Treća četvrtina završava pri rezultatu 49:72, a u posljednjih 10 minuta treneri obiju momčadi na teren šalju igrače s klupe te se rezultatski situacija do kraja susreta ne mijenja, nakon 40 minuta semafor pokazuje 67:90.

Najefikasniji kod Bijeloplavih bio je Ante Božić s 18 postignutih poena, 14 je dodao David Ferenčić, dok je Marin Đugum zabio 12. Ante Grašo se, pored 2 postignuta poena, istaknuo s 9 skokova i 8 asistencija. Ribolu je do pobjede predvodio dvojac Maras-Šipić s po 18 postignutih koševa, dok je Glavinić upisao fantastičnih 18 asistencija.

U sljedećem, posljednjem kolu ovogodišnjih kvalifikacija Puležani, koji trenutno imaju skor 6-11, gostuju kod vodećih Jazina Arbanasi.

PULA 1981 - RIBOLA KAŠTELA 67:90 (14:25, 16:21, 19:26, 18:18)

Pula 1981: Antić, Bulešić 4, Grašo 2, Gržinić 9, Percan, Božić 18, Ferenčić 14, Dasko 6, Travica 2, Đugum 12; trener: Mezulić.

Ribola Kaštela: Pruže, Glavinić 14, Maras 18, Kujundžić 13, Marasović, Roso 12, Šipić 18, Biočić 2, Karanušić, Mandić 13; trener: Čelan.