Nakon slobodnog vikenda tijekom kojeg su odigrane utakmice 8. kola Lige za popunu Prve muške lige, u kojima je Đakovo slavio u Virju kod Podravca, a Opus Puntamika u Zagrebu kod Maksimira, košarkaši Pule 1981 se ove subote vračaju na parket decidirani da u Zadru skinu skalp lideru prvenstva koji je sa sedam pobjeda iz isto toliko susreta već osigurao ulazak u viši rang. Utakmica protiv Opus Puntamike na rasporedu je u 20 sati u dvorani 3 Sportskog centra Višnjik, a Bijeloplavi će u slučaju pobjede zadržati matematičke šanse za drugo mjesto.
"Protiv Maksimira smo upisali veoma važnu pobjedu, pokazali smo da možemo, a odmor prošlog vikenda je svakako dobrodošao, napunili smo baterije, ali istovremeno i naporno trenirali kako bi se što bolje pripremili za sljedeći susret" - pojašnjava Mihael Škarica, prvi playmaker Bijeloplavih, koji ne dvoji da je ipak manje stresno pratiti ostale utakmice preko statistike nego igrati svoju. "Neupitno je da je ipak teže igrati, posebno kad je utakmica napeta do samog kraja kao što je bila ona protiv Zagrepčana".
Nakon pobjede Đakova u Virju, računica za pulsku momčad ostaje ista, dvije pobjede do kraja lige ostaju imperativ. "U Zadar putujemo maksimalno motivirani i gladni za pobjedom jer idemo u goste Opus Puntamiki, momčadi s vrha ljestvice, koja je favorit i sigurno će taj epitet pokušat opravdati u svojoj posljednjoj utakmici u kvalifikacijama" - realan je Škarica. "Iako su već izborili ulazak u Prvu mušku ligu, Zadrani sigurno neće spuštati gard, talentirana su ekipa, puna mladih igrača, morat ćemo se propisno oznojiti ako želimo do dva boda".
U Puli je Opus Puntamika pobijedila tricom u posljednjoj sekundi, motiva za revanš Bijeloplavima neće manjkati. "Na svom parketu smo u četvrtom kolu propustili ogromnu šansu za pobjedu, sutra idemo put Dalmacije sto posto motivirani da im uzvratimo za taj poraz" - optimističan je broj 23 Puležana, koji će svoje posljednje gostovanje u sezoni odraditi bez Vedrana Pušića, kojeg je ozljeda koljena ponovo udaljila s parketa i za njega je sezona nažalost zaključena ranije.